تحقیق بررسی تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش

مطلب مورد نظری که هم اکنون مشاهد می کنید با عنوان تحقیق بررسی تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش می باشد که پس از مطالعه آن در صورت تمایل می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
تحقیق بررسی تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش

تحقیق-بررسی-تدوین-برنامه-بازاریابی-در-راستای-افزایش-فروش

دانلود پایان نامه با موضوع بررسی تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش ،
در قالب Word و 211 صفحه و قابل ویرایش.
رشته: مدیریت در گرایش بازاریابی


========================================================
تمامی فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.
neginfile.ir@gmail.com                       info@neginfile.ir
========================================================


تمامی فایلهای موجود در سایت صرفا برای راهنمایی و کمک به دانشجویان و محققین عزیز می باشد و هدف ما در سايت نگين فايل کمک به دانشجويان و دانش پژوهان عزيز براي بالا بردن سطح بار علمي آنها مي باشد.


قسمتهایی کوتاه از متن:

چکیده
تصور نیاز به برنامه ریزی علمی شرکت صنایع کاشی الوند، زمینه ساز خلق موضوع تدوین برنامه بازاریابی در نزد محقق شد. از اینرو محقق به منظور دستیابی به این مهم بعد از کسب اجازه، اقدام به تشخیص رویکرد مدیران بخش های مختلف به ویژه دپارتمان فروش و کارکنان فروش نسبت به برنامه ریزی نموده و جهت آشنایی با نظرات مشتریان و ذینفعان این سازمان که نمایندگان کلیدی تعیین شدند (بدلیل اینکه از حیث دسته بندی B 2 B تشخیص داده شد) اطلاعات گردآوری شده از طریق پرسشنامه بود، بنابراین روش تحقیق توصیفی بکار گرفته شده است و به منظور تعیین موقعیت فعلی شرکت در کسب و کار بعد از مطالعات کتابخانه ای و میدانی و اطلاعات حاصل از پرسشنامه ای که در اختیار مدیران بخشهای مختلف و کارکنان فروش قرارگرفته بود به ارزیابی صنعت، بازار و رقبا پرداخته ایم و توانستیم با شناسایی نقاط قوت، ضعف، فرصتها و تهدیدها ضمن پاسخگویی به سوال دوم پژوهش با استفاده از ماتریس آنسف استراتژی های مناسب تعیین گردندو همچنین اهداف فروش پس از پیش بینی فروش طبق مدل پیش بینی نمو همواره هلت – وینترز برای سه سال آینده پیش بینی گردید و از نتایج بدست آمده از پرسشنامه ای که در بین نمایندگان کلیدی فروش شرکت در سراسر کشور توزیع گردیده بود. نقاط ضعف و قوت آمیخته بازاریابی که سوال چهارم پژوهش حاضر بود شناسایی و مشخص گردید  و متعاقب آن برنامه عملیاتی بازاریابی، بعد از مطابقت با اهداف در قالب آمیخته بازاریابی با ارائه راهکارهای پیشنهادی بیان گردید.

مساله پژوهش
تصمیم گیری،رکن اساسی تمام وظایف مدیریتی و در عین حال،مبنای برنامه ریزی است چرا که نمیتوان گفت برنامه ای وجود دارد مگر اینکه تصمیمی اتخاذ شده است. به عبارت بهتر،تصمیم گیری ، هسته مرکزی مدیریت است که در تمامی وظایف دیگر، نمود داردو به همین دلیل برخی (مانند هربرت سایمون)مدیریت و تصمیم گیری را دو واژه مترادف می دانند.
در نگرش سنتی مدیریت، برنامه ریزی نقطه آغاز همه حرکتها در یک سازمان است. بطوری که اهمیت آن از گذشته دور برای همه مدیران و کارشناسان آشکار شده است. د رهمین راستا سیل تحول سازمان ها از صورت ساده به پیچیده و با فرآیندهای بی شمار و تحولات عظیم اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و تکنولوژیکی، به ویژه در دهه اخیر باعث بروز صحنه های جدید و نگرش های تازه به این مقوله شده است. در نگرش جدید مباحث برنامه ریزی راهبردی یا استراتژیک در سازمان ها مطرح شده است که گام مهمی در جهت تحقق و دستیابی به اهداف سازمان هاست. برنامه استراتژیک سندی است که چشم انداز، ماموریت، اهداف و استراتژی های آینده یک سازمان را به همراه مجموعه منابع مورد نیاز برای اجرای موفق آن ها مشخص می سازد و می تواند آرزوهای محال یک سازمان را به حقیقت مبدل سازد. سازمان هایی که برنامه استراتژیک دارند، نسبت به سازمانهایی که چنین برنامه هایی را تهیه نمی کنند، با احتمال بیشتری به آنچه می خواهند می رسند. بدون وجود برنامه استراتژیک سازمان به یک کشتی بدون سکان شبیه است. برنامه ریزی استراتژیک جهت حرکت و مقصد سازمان را مشخص می کند. این برنامه ، با بررسی محیط داخلی و خارجی سازمان، فرصت ها و تهدید های محیطی و نقاط قوت و ضعف داخلی را شناسایی میکند و با در نظر گرفتن ماموریت سازمان، اهداف بلند مدتی را برای آن تدوین می کنندو برای دستیابی به این اهداف از بین گزینه های استراتژیک، به طراحی استراتژی هایی اقدام میکند که با تکیه بر فرصت ها و نقاط قوت داخلی، ضعف ها را از بین می برد و بر تهدید های محیطی غلبه می کند و به پیروزی سازمان در محیط رقابتی موجود منجر می گردد.  
مقوله بازاریابی و نداشتن طرح و جایگاه مشخص برای آینده مهم ترین ضعف و چالش برای سازمان ها و بنگاه های کشور محسوب می شود به این ترتیب اهمیت روز افزون بازاریابی و برنامه ریزی باعث شده است برای شرکت ها و موسسات امروزی بسیار مفید و حیاتی و منافع متعددی را بدنبال داشته باشد.
امروزه داشتن توان رقابتی، اساس بقای شرکت است. از سوی دیگر برخورداری و حفظ توان رقابتی بیش از همه چیز نیازمند اطلاعات است. شرکتها باید اطلاعات بسیار زیادی از سازمان های رقیب، واسطه ها و سایر نیروها و عواملی که در بازار فعال هستند، داشته باشند. اطلاعات به عنوان یکی از اقلام مهم دارایی های استراتژیک و ابزارهای بازاریابی به شمار میآید. گردآوری اطلاعات مربوط به سازمان های رقیب در امر تدوین استراتژی ها، نقشی حیاتی دارد. بنابراین رد یابی، درک و واکنش به رقبا بعنوان یک جنبه ویژه از فعالیتهای بازاریابی مطرح بوده است ولازم است که سازمان ها یک برنامه اثر بخش به نام هوشمندی رقابتی به اجرا درآورند که بسیاری از شاخه های دیگر نظیر اقتصاد، بازاریابی، نظریه نظامی و مدیریت استراتژیک را در بر میگیرد.
اهداف برنامه ریزی به شرح زیر است:
1.پیش بینی آینده :برنامه آینده نگر
2.برنامه ساختن و شکل دادن به آینده:برنامه آینده ساز
3.برنامه برای انتخاب یک شکل خاص برای آینده:آینده گزین
ایده محوری این تحقیق این است که ورود و نفوذ به بازارهای هدف داخلی و خارجی، مستلزم داشتن یک نگرش جامع و اقدامات و فعالیتهای بازاریابی برنامه ریزی شده و هدفمند است. بنابراین داشتن یک برنامه ریزی علمی را برای اداره موفق شرکت و بازاریابی کارآمد و موثر ضروری میداند و به دنبال ارایه برنامه بازاریابی جهت تشریح وضعیت کنونی شرکت با توجه به مشتریان، رقبا و محیط بیرونی شرکت و ارایه رهنمودهایی برای تحقق اهداف و اجرای اقدامات بازاریابی میباشد که در عمل مبنای تمامی تصمیم گیری ها و راهبردهای بازاریابی شرکت قرار گیرد.
از مزایای برنامه ریزی بازاریابی عبارتند از:
1.افزایش احتمال تحقق اهداف سازمان
2.ایجاد فرصت اجرای منظم تصمیم ها
3.صرفه اقتصادی
4.انطباق با شرایط متغیر محیطی
5.استفاده صحیح از منابع
6.فراهم شدن ابزارهای کنترل
7.امکان سنجش میزان پیشرفت
8.آگاهی کارکنان از اهداف سازمان و نقش خود
9.تقویت کارگروهی
10.رسیدن به اهداف شخصی

فهرست مطالب:
چکیده    1
فصل اول کلیات پژوهش    2
1-1- مسئله پژوهش    3
2-1- پرسش های پژوهش    5
3-1- اهداف پژوهش و ضرورت های آن    6
4-1- سوال های پژوهش    6
5-1- کاربردهای پژوهش و استفاده کنندگان از نتایج    6
6-1- تعاریف عملیاتی    7
7-1- قلمرو مکانی و زمانی تحقیق    9
فصل دوم مبانی نظری    10
مقدمه    11
1-2- ساختار برنامه بازاریابی    12
2-2- تجزیه و تحلیل موقعیت     20
3-2- تعیین اهداف    31
4-2- تدوین استراتژی    39
5-2- بازاریابی هدف     40
6-2- تعیین تاکتیک های بازاریابی    49
زمینه پژوهش    74
فصل سوم: روش تحقیق    82
مقدمه    83
1-3- روش تحقیق    83
2-3- مسئله تحقیق    83
3-3- سوالات تحقیق    84
4-3- روشهای گردآوری اطلاعات    84
5-3- روایی و پایایی پرسش نامه     87
6-3- جامعه و نمونه آماری    88
7-3- روش تجزیه و تحلیل داده ها    88
فصل چهارم: یافته های پژوهش    90
مقدمه    91
1-4- تجزیه و تحلیل صنعت کاشی و سرامیک در جهان    93
2-4- تجزیه و تحلیل صنعت کاشی و سرامیک در ایران    102
3-4- معرفی شرکت صنایع کاشی الوند    117
4-4-تجزیه و تحلیل عملکرد شرکت صنایع کاشی الوند وجایگاه آن در صنعت    122
5-4-ساختار سازمانی    125
6-4-تجزیه و تحلیل نقاط قوت ، ضعف،فرصتها و تهدیدها    126
7-4- ارزیابی وضعیت رقابت و سهم بازار شرکت کاشی الوند    132
8-4- بیانیه ماموریت شرکت کاشی الوند    134
9-4- استراتژی شرکت کاشی الوند    135
10-4- اهداف بازاریابی شرکت صنایع کاشی الوند    139
11-4- اهداف فروش شرکت صنایع کاشی الوند    140
12-4- تجزیه و تحلیل آماری داده های جمع آوری شده از فرم نظرسنجی نمایندگان فروش    142
فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات    161
مقدمه    162
1-5- تحلیل نتایج پرسش های مطرح شده در پژوهش    162
2-5- پیشنهاداتی در خصوص برنامه ریزی تولید و صادرات از نگاه صاحبنظران صنعت کاشی و سرامیک    170
3-5- پیشنهاداتی برای تحقیقات آتی    171
4-5- محدودیت های پژوهش    171


پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: تحقیق بررسی تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش پروژه بررسی تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش مبانی نظری برنامه بازاریابی پایان نامه بازاریابی برای فروش بیشتر پایان نامه بررسی تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش

مطالب مرتبط

تحقیق بررسی تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش


طرز تشکیل و سير تحول شهرهاي نوپا

مبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت سود، مدیریت سود و کارایی سرمایه گذاری

مبانی نظری تحقیق و پیشینه پژوهش مفاهیم و نظریه های تعارض والد - فرزند (فصل 2)

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعاریف و ریشه های صنعت بیمه (فصل 2)

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش توانمندسازی و روانشناختی فرد

دانلود مقاله سنجش کیفیت محیط در بافت فرسوده شهری مورد مطالعه: محله عودلاجان)

چارچوب نظری و پیشینه تحقیقاتی تعاریف و دیدگاه های مدیریت دانش (فصل 2 پایان نامه)

تحقیق بررسی پدیده خون بازی در مدارس

دانلود پاورپوینت استانداردهای طراحی آمفی تئاتر

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اضطراب مرگ و تصویر ذهنی از خدا (فصل دوم)